לתאום פגישה

הבדלים בין קוד פתוח לקוד סגור

תאריך העלאת המאמר: 24.06.2020

מדריך: מה ההבדל בין בניית אתר בקוד פתוח לקוד סגור?

 

ריכזנו עבורכם טבלת השוואה בין קוד פתוח לקוד סגור, מתוך ניסיוננו כבית תוכנה, ובמטרה לסייע לכם לבחור באופציה המתאימה לכם ביותר

 

לאחרונה היינו עדים לפריצה משמעותית לאלפי אתרים בישראל על ידי האקרים. אין מדובר בתופעה חריגה – אחת לכמה חודשים אנחנו שומעים על מקרים דומים, ומדובר בהזדמנות טובה לשפוך קצת אור על ההבדלים בין בניית אתר בקוד "פתוח" לקוד "סגור".

מה זה בכלל קוד פתוח?

קוד פתוח הוא מונח שמשמש לציון תוכנה שקוד המקור שלה פתוח ונגיש לכולם. הוא חופשי לשימוש, לצפייה, לעריכת שינויים ולהפצה מחודשת לכל אחד ואחת. שיטת פיתוח כזו מאפשרת לכל חברי הקהילה לקחת חלק בפיתוח התוכנה ולתרום לשיפורה.

מערכות הקוד הפתוח לאתרים כמו וורדפרס, דרופל וג'ומלה הן המערכות הדומיננטיות כיום בבניית אתרים ברשת.

במסגרת פיתוח אתר בקוד פתוח, ניתן לקנות תבניות עיצוביות מוכנות, שמקצרות את זמן הפיתוח ואת העלויות. מכיוון שבחלק מהמקרים, לקוחות קונים תבניות מוכנות, נוצר מצב שבו יכולים להיות לא מעט אתרים שנראים דומים.

את הקוד הפתוח כותבים מפתחים מכל העולם. הם יוצרים מאגר של תוספים ועיצובים שמאפשרים לשנות ולשדרג את האתר בקלות. באמצעות התקנת תוספים, ניתן לעבות את היכולות והתכונות של האתר בקלות.

מה זה קוד סגור?

פיתוח אתר בקוד "סגור" הוא הגישה ההפוכה לקוד הפתוח: במקום להיעזר במידע נגיש לציבור, מפתחים את הקוד מאפס, בדיוק לפי הצרכים והחזון שלכם כבעלי האתר.

הבחירה לבנות אתר בקוד סגור לרוב נעשית כאשר מעוניינים לבנות אתר ייחודי, עם רמת אבטחה גבוהה ועיצוב מותאם אישית באופן ייחודי וללא מגבלות של שימוש בתבניות.
חשוב לציין שלאורך השנים, סביר להניח שהאתר ידרוש עדכונים ושינויים בהתאם לצרכים חדשים. כדי להטמיע שינויים באתר, נדרש לעצב ולתכנת תבניות חדשות של עמודים.

מה לגבי אבטחת מידע?

אתרים שנכתבים בקוד פתוח נחשבים אטרקטיביים יותר עבור האקרים, שמנסים למצוא חורי אבטחה. יש חשיבות גבוהה לעדכן באופן תמידי קוד שהתגלתה בו פרצת אבטחת מידע.

לעומת זאת, בקוד סגור, בהנחה שבחרתם חברה עם נסיון בתחום, הקוד נכתב בצורה מאובטחת מה שמקטין משמעותית את הסיכון לפריצה.

מי מהיר יותר?

אתרים שפותחו בקוד פתוח עלולים להיות איטיים יותר, מאחר שקוד הוורדפרס, מכיל הרבה קטעי קוד  וגורם לזמן טעינה איטי לאתר, שבתורו יכול להשפיע על הדירוגים שלו.

קוד סגור הוא "רזה" וממוקד יותר, מה שמאפשר טעינה מהירה יותר של האתר.

בשורה התחתונה

כמו בכל דבר בחיים – לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות. אין ספק שאתר שנבנה בקוד פתוח מאפשר חיסכון  בעלויות, אך חשוב להביא בחשבון בעיות אבטחה אפשריות וטעינת אתר איטית יותר. בנוסף, אם אתם רוצים אתר ייחודי שמותאם אישית לחברה שלכם, סביר להניח שתעדיפו לבנות אתר  בהתאם לאיפיון המדויק הנחוץ לכם.
 

 

זקוק להצעת מחיר? התקשרו 099550471 או מלאו פרטים בטופס צור קשר ונשמח לחזור אליכם.
צוות 2link