לתאום פגישה

מהי טרנספורמציה דיגיטלית ואיך מבצעים אותה נכון?

תאריך העלאת המאמר: 09.09.2019

המושג "טרנספורמציה דיגיטלית" משמש על מנת לתאר החל מעדכון קטן לתהליך מסוים בארגון ועד שינוי מסיבי של המודל העסקי. טרנספורמציה דיגיטלית נוצרת כאשר משלבים טכנולוגיה דיגיטלית בתחומים שבהם הארגון עוסק, על מנת להעניק ערך מוסף ללקוחות ולעובדים.
לרוב הצורך נובע מרצון להיות פורצי דרך, להעניק שרות טוב, חווית לקוח יוצאת דופן, ו/או להתייעל ולחסוך במשאבים. 
תחשבו על כל הפעמים שבהם פעולה מסוימת, ארכה זמן ומשאבים, עבורכם כלקוח,  וחשבתם כמה נוח היה לבצע את הפעולה שאתם עושים עכשיו בצורה דיגיטלית, למשל: להזמין שרות למכשיר החשמלי שהתקלקל, להזמין דרכון, לשלם תשלומים לביה"ס, להתעדכן בסטטוס הדירה החדשה שרכשתם, להזמין כרטיסים לסרט. כל אלו היו פעם תהליכי אופליין, שעוברים בשנים האחרונות טרנספורמציה דיגיטלית. 
מחקר של פורסטר מצביע על כך, שבממוצע 72 אחוז מתקציבי ה- IT הולכים לשדרוג של תשתיות טכנולוגיות קיימות, בעוד שרק 28 אחוזים מהתקציבים מוקצים לפרויקטים חדשים ולחדשנות.
עסקים שרוצים להתפתח ולפתח מוצרים ושירותים חכמים,  חייבים ליישר קו עם הטכנולוגיה ולתכנן את הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם. 
למרות שמחלקת ה- IT ממלאה תפקיד חשוב באסטרטגייה של טרנספורמציה דיגיטלית, עבודת היישום וההטמעה חוצה ארגונים. כלומר, טרנספורמציה דיגיטלית היא נושא שחשוב לכל המחלקות בארגון.

שוקלים לבצע טרנספורמציה דיגיטלית בארגון שלכם? קבלו 5 טיפים חשובים עבורכם -
1.    תמיכה- השינוי צריך להתחיל בתמיכה של  ההנהלה הבכירה בארגון, מנכ"ל או סמנכ"ל.
2.    רגל בדלת- במרבית הארגונים, ניתן לזהות שלוש קבוצות של עובדים: אלה שרוצים לבצע שינוי, אלה שלא, ואלה שנמצאים על הגדר. אם מתחילים בפרוייקטים קטנים עם סיכויי הצלחה גדולים, ניתן לגייס בקלות יתרה גם את "היושבים על הגדר" לפרוייקטים גדולים יותר. 
3.    תקשורת בשלבים מוקדמים ובצורה תכופה עם כולם, לא רק עם האנשים שהמעורבים בפרוייקט הטרנספורמציה הדיגיטלית, אלא תקשורת פנים ארגונית רציפה, שתתקשר את כל שלבי התהליך והמטרות שלו.
4.    מכיוון שלפרוייקטים של טרנספורמציה דיגיטלית יש נטייה לשנות את צורת העבודה של העובדים בארגון, עצם הטרנספורמציה דורשת מחוייבות והשקעה של עובדים. הדרך הנכונה היא להסתכל על יוזמות דיגיטליות כתנופה לשינוי דיגיטלי רחב יותר. במקביל, כדאי גם לשלב "אדריכלים דיגיטליים" בתהליך, שיתוו את הדרך וידאגו שהתשתיות יתמכו בשינויים.
5.    בסופו של דבר, ארגונים צריכים לבצע שינויים תרבותיים בארגון, בכדי להניע שינויי טכנולוגיה. קשה לשנות תרבות של ארגון בזמן קצר, אבל כן אפשר לנווט את הספינה לכיוון המבוקש.

זקוק להצעת מחיר? התקשרו 099550471 או מלאו פרטים בטופס צור קשר ונשמח לחזור אליכם.
צוות 2link